כל הסיבות להשתמש בכלים חד פעמיים

הכלים החד פעמיים חדרו לחיינו לפני למעלה מעשור ועם הזמן השימוש בהם מעמיק בהתמדה. בתחילת הדרך השתמשו בכלים הללו רק כשיצאו לפיקניקים ולטיולים בטבע, אך עם הזמן גבר השימוש בהם גם בבית ,ראו לדוגמה כוסות חד פעמיות.

 הסיבות להשתמש בכלים חד פעמיים

  • השימוש בכלים חד פעמיים יוצר חיים הרבה יותר קלים למארחים בעיקר בסופי השבוע ובחגים. הטרחה הגדולה לאירוח כוללת קניות, הכנת האוכל, עריכת השולחן החגיגי ועוד. ולכן המארחים מחפשים דרכים להקל עליהם והשימוש בכלים חד פעמיים, הוא אחד מהם. רוכשים כלים יפים שמתאימים לימים הייחודיים האלה שנראים כמעט כמו כלים אמיתיים ומגישים בהם את המנות השונות, הן האישיות והן במרכז השולחן. 
  • בתום הארוחה אוספים את כל הכלים החד פעמיים כולל התכולה שנותרה בצלחות וזורקים ישר לתוך שקיות הזבל. בדרך זו תוך פרק זמן קצר, אפשר לפנות את השולחן, אין כלים לשטיפה המיועדים לשטיפה ידנית או להנחה בתוך מדיח הכלים. 
  • מי שאינו משתמש בכלים חד פעמיים שוטף הרבה מאד כלים בזה אחר זה, או מפעיל מדיח ובסיום הפעולה שלו מפעיל אותו עוד כמה פעמים עד שכל כלי ההגשה, כלי האוכל, הסירים והמחבתות נקיים. כל העיסוק בנושא הכלים הוא מעייף ביותר ונגרר עוד שעות לאחר הארוחה ולכן הכלים החד פעמיים, כמו למשל צלחות חד פעמיות לבית, מסייעים מאד להקלה בעניין זה.
  • אידיאלי לשימוש בטיולים ובפיקניקים ובתום הארוחה אורזים הכול בתוך שקית זבל, כדי לא להשאיר סביבה מזוהמת. 
  • נוח מאד לשימוש במסיבות רבות משתתפים כדי שגם בהן לא יהיה צורך בשימוש בכלים רגילים שיש צורך לשטוף אותם.
  • הכלים החד פעמיים הם נקיים ואפילו לעיתים נקיים יותר מכלי אוכל רגילים שלא נשטפו באופן ראוי ולכן מכילים חיידקים.