מה שלא ידעתם על רשת קניוני עזריאלי

רשת קניוני עזריאלי

עם 16 קניונים ברחבי המדינה: רשת קניוני עזריאלי היא המובילה ונותנת את הטון בתחום הקניונים בישראל. 

מרכז הקניות והבידור במודיעין: קניון גדול בו תוכלו לקנות הכל

קניוני עזריאלי בפריסה ארצית – מודיעין, אילון, תל אביב ,גבעתיים, הנגב, חולון ,רמלה, ירושלים ,חיפה, עכו, קרית אתא, ראשונים ,רעננה ,אאוטלט הרצליה, אאוטלט אור יהודה, ראשון.

קניון עזריאלי מודיעין מקבוצת קניוני עזריאלי הוקם בשנת 2008 ונמצא במודיעין. לקניון 2 קומות המשתרעות על שטח ענק הכולל מאות חנויות, משרדים, אולם כנסים, יחידות מגורים להשכרה וכל מה שרק תרצו. 

הקניון שלנו – בדיוק בשבילכם!

מתחם קניות שהתפתח מוקדם יותר ובו מסלולי ההליכה המחברים אינם בבעלותו של בעל יחיד ויכולים להיות באוויר הפתוח או מכוסים על ידי אכסדרה בקומת הקרקע. ארקיידים רבים של קניות מוקדמים כמו ארקייד ברלינגטון בלונדון, גלריה ויטוריו אמנואלה השני במילאנו, ומספר ארקיידים בפריס ידועים ומסחרים. עם זאת, הרבה ארקדות קטנות יותר נהרסו, והוחלפו במרכזים גדולים או בקניונים, אשר בדרך כלל נגישים בעיקר באמצעות כלי רכב.

החל משלהי המאה ה -19 הוצגו חידושים טכניים כמו תאורה חשמלית ומדרגות נעות. מסוף המאה העשרים החלו להוסיף מקומות בילוי כמו אולמות קולנוע (ראו בלינק https://modiinet.co.il/business/?view=business&busiq=קולנוע) ומסעדות. כמבנה בנוי יחיד, מרכזי קניות מוקדמים היו לרוב קונסטרוקציות משמעותיות ארכיטקטונית, מה שאיפשרו פטרונים עשירים לקנות סחורות בחללים מוגנים מפני מזג האוויר.

גודל מרכזי הקניות והקניונים של עזריאל

גודל מרכזי הקניות והקניונים המשיך לגדול לאורך כל העשרים ותוך המאה העשרים ואחת. מרכז אל על מואנה בהונולולו, הוואי, היה עם כ -2,400,000 מ"ר. הקניונים של עזריאלי מותרמים לישראל הקטנה אך הם גדולים מאוד בקנה מידה ישראלי. 

המזון המהיר: בית לאוכל

מאפיין נפוץ של קניונים הוא איזור לאוכל: זה בדרך כלל מורכב ממספר מוכרי מזון מהיר מסוגים שונים, המקיפים אזור ישיבה משותף.

חנויות כלבו

כאשר פותח פורמט הקניון על ידי ויקטור גרון באמצע שנות החמישים, החתימה על חנויות כלבו גדולות יותר הייתה הכרחית ליציבות הפיננסית של הפרויקטים, וכדי למשוך תנועה קמעונאית שתביא לביקורים בחנויות הקטנות יותר בקניון.