אילו סוגי ירושות קיימים ואיך עורך דין ירושה יוודא שתקבלו את חלקכם?

חוק הירושה המונהג בישראל מאז שנת 1965 הינו חוק שמטרתו להסדיר את כללי הירושה בעקבות פטירתו של אדם. בחוק זה הוגדרו שתי דרכים עיקריות על פיהן ניתנת האפשרות להעברת רכושו של הנפטר, האחת על פי דין והשנייה על פי צוואה, כאשר החוק קובע בין היתר מהו סדר העדיפויות בכל הנוגע לחלוקת הרכוש  במקרים בהם מדובר בירושה על פי דין ומהם התנאים לכתיבת צוואה והתנאים להגשת התנגדות לכתב צוואה. 

מתי ירושה יכולה להתקיים?

חשוב לציין שירושה על פי דין יכולה להתקיים אך ורק במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו כתב צוואה אשר נערך על פי אחת מהדרכים קבועות בחוק, וביניהן:

  • צוואה בכתב יד 
  • צוואה בפני עדים
  • צוואה בפני רשות
  • צוואה בעל פה 

מתי תדרשו לשירותיו של עורך דין לענייני ירושה? 

תחום דיני ירושה וצוואה הוא תחום משפטי מורכב הנידון בבתי המשפט לענייני משפחה, ובדומה לכל תחום משפטי אחר, גם תחום משפטי זה מחייב אתכם לשכירת שירותיו של עורך דין ירושה במגוון רחב של מקרים בהם תדרשו לנסח ולערוך צוואות אותן תותירו אחריכם וגם במקרים בהם תדרשו להוציא צו למימוש כתב צוואה ו/או להגיש התנגדות לצוואה. כמו כן, שירותיו המשפטיים של עורך דין ירושה נועדו לצרכי מימוש ירושות על פי דין במקרים בהם הנפטר לא הותיר אחריו כתב צוואה. 

לאור החשיבות הרבה שיש לכל אחד משירותים המשפטיים המוצעים לכם על ידי עורך דין ירושה, חשוב ומומלץ להסתייע בשירותיהם של משרדי עריכת דין העוסקים ומתמחים בתחום דיני משפחה בכלל ותחום דיני צוואה וירושה בפרט ובעלי ניסיון משפטי מוכח בליווי יורשים ומורשים כאחד. 

אולי יעניין אותך גם איך להסדיר חוב מול הבנק