מה החוק קובע לגבי נהיגה במהלך פסילה?

על מה יכולים לשלול לי את רשיון הנהיגה שלי?

מכל סיבה שעלולה להגיע, קרה ולצערנו הרב ביצענו מספר של עבירות תנועה שהביאו לצבירת נקודות מסויימת (למעלה מ 36 נקודות במצטבר) והעבירות הרבות שביצענו הביאו לכך שרשיון הנהיגה שלנו נפסל למשך תקופה מסויימת. משך תקופת הזמן תלויה כמובן בעבירת התנועה אשר אותה ביצענו לצורך הדוגמא במצב בו היינו מעורבים בתאונה אשר בה היית פגיעה פיזית באדם תוביל לזה שרישיון הנהיגה שלנו יפסל בידי קצין משטרה למשך זמן של 30 ימים עם אופציה להארכה אשר תלויה בצורך ותהליך המשפטי.

מה כבר יקרה אם נסעתי בזמן פסילה?

במידה ועלינו לנהיגה במהלך פסילה, כלומר בזמן בו רשיון הנהיגה שלנו נפסל על ידי קצין משטרה בכיר אך בכל זאת לקחנו סיכון ועלינו להגה כדי לדעת שהסיכון לא שווה זאת. זוהי עבירה פלילית אשר יכולה להוביל לפסילה של רשיון הנהיגה לתקופה של שנתיים ויותר ובסופה של תקופת השלילה יהיה על הנהג להתחיל את תהליך הוצאת רשיון הנהיגה מהתחלה החל משלב התאוריה וכן הלאה. את העונש על אותה עבירה יקבע בית המשפט כך שהרשיון עלול להיות פסול עד תום תהליכים בנוסף לעונש אשר עלול להגיע, כפי שציינו הסיכון הוא גדול.

איך אפשר להתמודד עם המצב?

חשוב לזכור שבמידה ונתפסנו נהוגים בזמן פסילה זוהי עבירה חמורה ולכן יש לשכור את שירותיו של עורך דין המתמחה בתחום זה. עורך דין יודע בקיא הרבה יותר בכל הנושא בכך שהוא יודע מה הוא העונש המקסימלי והמינימלי שניתן לקבל, יכול לייעץ לנו וללוות אותנו לאורך כל התהליך הארוך ובייצוג ראוי בבית המשפט תחת קייס שכל מטרתו הוא להוציא אותנו מהסיפור הזה עם כמה שפחות נזק.

אולי יעניין אותך גם מחיקת נקודות ברשיון