טיפים להשגת ויזה לאירופה

בזמן הקרוב הולך להיכנס הליך שישנה את צורת הכניסה של אזרחים רבים מישראל אל אירופה. ויזה לאירופה היא תוצר של אמנת שנגן שבאה להגן על מדיניות ההגירה באירופה ולפקח על הנכנס והיוצא מגבולות המדינות השייכות לאמנה זו. מכיוון שישראל לא שייכת לאמנה, היא לוקחת חלק ממדינות לויזת ETIAS, כלומר מדינות שצריכות לבקש ויזה לאירופה. 

העניין חדש לכולם ולכן עליכם להיות מוכנים. הנה טיפים להשגת ויזה לאירופה

וודאו שיש לכם הכל… ובתוקף

בקשת ויזה לאירופה היא לא דבר מסובך כל כך. מדובר במילוי הפרטים האישיים שלכם, מילוי שאלון ותשלום אגרה. ככה קצר, ככה פשוט. עם זאת, עליכם לוודא שכל מה שיבקשו מכם בבקשה שלכם נמצא עליכם פיזית. תעודת זהות, דרכון, כרטיס אשראי וכתובת אי-מייל עדכנית. אמנם הגשת הבקשה לא אורכת זמן אך לגלות שהדרכון לא בתוקף ייקח לכם הרבה יותר ברגע האמת.

היו מדויקים ככל שניתן

גם אם בדרכון טעו בשם המשפחה שלכם, רשמו את השם שלכם כפי שרשום בדרכון, התעודה המוכיחה מי אתם מחוץ לגבולות המדינה. אל תמהרו כאשר אתם רושמים את מספר כרטיס האשראי ובטח אל תמהרו כאשר אתם עונים על השאלות. מספיקה טעות אחת סתמית שתגרום לבקשה שלכם לחזור עם סירוב.

היו כנים ואמינים

כחלק מבקשת ויזה לאירופה יהיה עליכם לענות על שאלון שקיפות. שאלון זה ישאל אתכם שאלון על שימוש בסמים, עבר פלילי או מעורבות לא ראויה אחרת שתגרום לאמנת שנגן לסרב לבקשתכם. בדיקה קצרה בקשר לחפותכם תיתן לכם את האישור מאשר הסתרת דבר מה שהם עשויים לגלות בכוחות עצמם. 

לסיכום,

ויזה לאירופה לא תהיה דבר כל כך מסובך לקבל אם אתם אזרחים ישראלים שומרי חוק. בעזרת סבלנות, דרכון בתוקף וכנות אירופה יכולה להיות רק במרחק כמה שעות מכם.