זיפות גגות במרכז

המרכיב החשוב ביותר בהגנה על הבניין שלכם או על כל מבנה מפני נזילות ודליפות מים, הוא איטום הגג. איטום גג על ידי שימוש בזפת היא השיטה הנפוצה ביותר בישראל. אף שיש כאלה הסוברים שזוהי שיטה מיושנת, אך נתונים מוכיחים ששיטה זו היא הטובה ביותר.

זיפות גגות במרכז היא בעלת מעלות ויתרונות רבים, המרכזית שביניהם היא המחיר הנמוך יחסית אותו אתם נדרשים לשלם. כמו כן חום החומר מייעל את האיטום על ידי חדירת הזפת לכל חריץ וסדק בגג.

תהליך הזיפות

תהליך זה גם מהיר יחסית, נתחיל מניקוי הגג באופן יסודי של כל הלכלוך והאבק, על מנת לוודא שהחומר יידבק באופן מושלם על הבטון. אחר כך נמרח על הגג שכבה של חומר יסוד ביטומנית. חומר זה מחבר את הזפת לגג הרמטית.

אחרי מריחת החומר הראשוני נבצע סיור על הגג ונסתום את כל החורים והפתחים העשויים להפריע לתהליך. אחר כך נתחיל בזיפות, נמרח שכבה אחת של זפת על כל הגג. שכבה זו בעצמה יכולה להגן על המבנה מפני הגשם וכדו', אך בדרך כלל נשתמש בשלושה שכבות של זפת זו על גבי זו כשבד יוטה מפריד ביניהם. 

הלבנת הגג

לאחר הזיפות נמרח חומר המורכב מסיד ודבק מעורבבים על כל שטח הגג. תהליך זה – הנקרא הלבנת הגג – מספק את ההגנה המקסימלית על הזפת מפני השמש והחום, כמו כן החומר מגן על כל הבניין מהתחממות.

חשוב לבחור חברה אמינה ומקצועית על מנת לבצע זיפות גגות במרכז, באופן האיכותי והיעיל ביותר.

לפני הזמנת חברה מומלצת כמו אוטמים איטום גגות חשוב לזכור: האיטום בזפת נעשה רק על בטון או לחילופין על גבי שכבה ישנה של זפת על מנת לוודא שהחומר נדבק היטב.