החשיבות בבחירת מומחה לאבנים בכליות

אבנים בכליות זה עניין לא נעים. מי שצובר אותן בגופו, ירגיש כאב באזור המותניים ומתחת לקשת הצלעות. אבנים כאלה יכולות להיות גדולות או קטנות, הן יכולות להכאיב או לגרום לאי נוחות, כמו צריבה במתן שתן, כאב חד, חסימה בכליות וכולי. אם יש חשד למחלה, יש לפנות כמה שיותר מהר לרופא מומחה כמו ד"ר ניר קליינמן באתר https://nk-urology.com . אבל מדוע חשוב לטפל בעניין? המידע, בהמשך.

לפני הכול חשוב לדעת – למה יש אבנים בכליות?

מי שסובל בפעם הראשונה ממצב בריאותי כזה, או מי שכבר חווה את המצב פעם או פעמיים: חשוב שיכיר את הסיבות להצטברות אבנים בכליות: הכליות שלנו נושאות בכל יום 180 ליטרים של דם. הדם שמגיע לכליות, מסונן ומועבר אל שלפוחית השתן שם נאגרים מים והפרשות ויוצרים החוצה במתן שתן. מטרת הכליות היא לסנן את הדם ולהוציא פסולת מגופינו. במקרים בהם מצטברות אבנים – בשל הצטברות אבני סידן בגוף/ גורמי תורשה/ בעיות בריאותיות שונות/ חוסר נושלים בגוף וכולי – השתן אינו עובר בכמות מספיקה את צינור השופכה מה שגורם לצריבה, חסימה במתן שתן ומכאן לכאבים חדים שיש לטפל בהם. במקרה כזה מומלץ לפנות לקבלת טיפול ראשוני רפואי ומשם להמשיך לטפל במצב באמצעות רופא מומחה.

למה חשוב לבחור מומחה בתחום?

רופא לאבנים בכליות הוא בדרך כלל אורולוג שמספק אבחנה וטיפול נכון עבור הבעיה וגם פתרונות למניעה של אבנים בכליות. בדרך כלל האבחנה תעשה באמצעות בדיקות דם, בדיקות שתן וסקירת היסטוריה רפואית. ברוב המקרים ניתן יהיה לטפל באבנים על ידי ריסוק באמצעות גלי הדף. לעיתים, אם המצב קל, ניתן יהיה להוציא את האבנים מהגוף על ידי כניסה למשטר מים קפדני. במקרים מסוימים יהיה צורך בניתוח אך זאת רק במקרים חריגים, לכן חשוב לבחור מומחה מתאים שיספק לכם פתרון יעיל לבעיה.