בצל הקורונה: האם זה הזמן לקחת משכנתא

נגיף הקורונה נתן סוג של 'נוק אאוט' לכלכלה שלנו. הכלכלה הישראלית והעולמית ניזוקה מאד בעקבות המשבר אשר גרר בידוד וריחוק חברתי, איסור התכנסויות ומגע, כמו גם המון מובטלים ואנשים שלא יכולים לרכוש כרטיסי טיסה, כרטיסים להופעות, חופשות, ושאר מוצרים בשוק הגלובאלי. 

> קראו מה זה אומר מיחזור משכנתא

בין התחומים הרבים שנפגעו עקב הנגיף, קיים כמובן שוק הנדל"ן שפרח ושגשג מאד לפני התפרצות הנגיף, ביותר מחצי עולם. כעת יש את מי שתכנן לרכוש נדל"ן או התכוון לרכוש דירה ראשונה, שאינו יודע מה עושים במצב כזה: האם לוקחים משכנתא או לא? זאת בעיקר בתקופה שלא ברור מה יהיו ערכן של דירות והאם יהיה בכלל ערך לכסף בעתיד הקרוב. 

כיצד מחליטים אם לקחת משכנתא או לא?

בתחילה חשוב לדעת שכולנו רוצים לחיות בדירה שכל כולה שלנו, או להיות בעלים של נכס מניב. אבל במצב כזה, אכן עולה שאלה לגבי תזמון הרכישה. בתקופה לא צפויה ולא ברורה, כמו בתקופות של מלחמות, שביתות במשק, אינפלציה, משבר בשווקים וכולי – חלה בדרך כלל ירידה בערכם של נכסי נדל"ן. לכן יש רבים שדווקא יבצעו רכישת דירה ולכן ייקחו משכנתא. לעומת זאת, חוסר הוודאות כובל את ידינו ולעיתים גם אינו מאפשר שימוש בהון הדרוש לקבלת משכנתא, זאת בשל חשש ממפלה כלכלית בשל המגפה. 

אז מה עושים?

מי שאינו מצליח להחליט האם כדאי לקחת משכנתא או לא – חשוב שיבחר ביעוץ של מומחים. ייעוץ כזה ששומר על האינטרסים שלכם ולא על האינטרסים של הבנק, והוא יספק לכם שקיפות בנוגע לתחזיות האפשריות בכל הנוגע לשוק הנדל"ן ולערך השקל בזמן הקרוב. 

המומחים של חברה לייעוץ משכנתאות תשואות יספקו ייעוץ משכנתאות, ייעוץ למסורבי משכנתא, טיפול בתהליכים מול הבנק, ניהול משא ומתן מול הבנק, ייעוץ בבחירת מסלול משכנתא וליווי ברכישת דירה. בכך אפשר לבצע החלטות טובות ובטוחות יותר.