שיטות נפוצות בשיקום מבנים

שיקום מבנים הוא תהליך מורכב מאוד. הוא דורש אבחון עמוק של מצבו של המבנה והכנת תהליך מוסדר לפי שלבים, ובהתאמה לסוג המבנה. שיקום מבנה, בין אם מדובר על בית פרטי, בניין ישן או מבנה מסחרי – דורש טיפול מהבסיס שזו התשתית עובר בקירות ועד לגג. הפרטים הקטנים מאוד חשובים וקריטיים להצלחת השיקום, והן למען בטיחות הציבור.

שיקום מבנים בסביבה עירונית

אם נלך כמה עשרות שנים אחורה, ואף יותר, נבחין במבנים ישנים שהם לא עמידים מספיק. שיטות הבנייה של אז הן לא כמו של היום. ולכן מבנים ישנים בסביבה עירונית נדרשים לעבור שיקום באמצעות פתרונות עבודות בגובה. במבנים מסוג זה קשה שלא להבין בפגמים, סדקים, רטיבות והתפוררות של הקירות. הפגמים הללו נוכחים היטב בחללים ובקירות של מבנה ישן – הן מבחוץ והן מבפנים. במקרה כזה שיטות נפוצות בשיקום מבנים יתבססו על תוכנית שיקום מובנת שכוללת חיזוק המבנה מצד אחד, ומן הצד השני שמירה על האותנטיות ועל המראה הייחודי ההיסטורי. שמירה על האותנטיות היא כלפי חוץ ואילו כלפי פנים תשתיות המים והחשמל יחודשו, ייתכן גם כי הריצוף יוחלף לצד אלמנטים נוספים שיחודשו.

שיקום מבני תעשיה

בניגוד למבנים עירוניים של מגורים לצרכים קהילתיים, הרי שמבנים תעשייתיים הם שונים לגמרי מבחינת תוכנית השיקום. מבני תעשייה הם הרבה יותר גדולים ומאסיביים ומעטפת המבנה עשויה מחומרים אחרים. מקובל מאוד שכחלק משיקומו של מבנה תעשייתי נעשה שימוש במכונות מיוחדות שיסירו את שכבות הפיח שהצטברו במרוצת הזמן כמו גם שאריות לכלוך אחרות.

לצד השיטה שתיבחר לשיקום המבנה חשוב לבצע את השיקום באמצעות חברה מקצועית ובעלת ניסיון. רק צוות מקצועי עם הידע הדרוש יוכל להבטיח לכם איכות, אמינות ואת בטיחות הסובבים.

לעוד מידע בקרו באתר של סנפלינג ישראל