איזה כלי עבודה לאינסטלציה מומלצים

בשנים האחרונות נפתחו עבור האינסטלטורים שיטות עבודה חדשות תוך שימוש בכלי עבודה ידניים, חשמליים ופנאומטיים חדשים.

כלי עבודה חדשים לחיים קלים יותר 

המטרה של כל אינסטלטור היא להקל על עצמו כיוון שמדובר בעבודה שהיא קשה מאד פיזית. כל כלי עבודה היכול לסייע במהלך העבודה השוטפת כך שהאינסטלטור יעבוד פחות קשה, זו חשיבה מצוינת, קראו בהרחבה https://www.z-tools.co.il/product.asp?prodID=891

בין כלי העבודה החדשים והמומלצים אפשר למצוא רתכות משוכללות ואת כל הציוד הדרוש לביצוע הריתוך באופן מדויק תוך שימוש במסכת ריתוך.

כמו כן סוגים של אפצירים אשר יש בהם זרועות חיצוניים ופנימיים, רגליים מתכווננות, רגליים מתהפכות ועוד. בהתאם לפרויקט ולצורך בכל נקודה משתמשים במכשיר הנכון ביותר. 

האינסטלטורים משתמשים לאורך כל היום במפתחי צינור בגדלים שונים. המכשירים הידניים המומלצים הם מאלומיניום והם קיימים בכמה גדלים החל בגודל 14 אינטש ועד 36 אינטש. אפשר לרכוש גם מפתחות עם שרשרת המאפשרת אחיזה במיקומים מסוימים על פי הצורך.

במקרים רבים זקוקים השרברבים למחלצי שולחן לצורך טיפול בצינורות ספציפיים. כדי להפיק מהם את המרב, המלחצים עשויים מברזל יצוק שאינו יכול להישבר וידית ארגונומית שהיא אידאלית למומנט גבוה ומחוברת לגוף פלדה אשר עבר טיפול טרמי.

שימוש בכלים פנאומטיים 

כניסתם של כלים פנאומטיים למעגל העבודה של האינסטלטורים יצר מהפך אמיתי ושינוי מדהים בשיטות העבודה, בדומה לשימוש במסורי שרשרת. בזכות השיטה, השרברבים משתמשים במבחר גדול של כלים פנאומטיים אשר כל אחד מהם מקצר כברת דרך בדרך לסיום הפרויקט.

בין הכלים הללו אפשר למצוא, מלטשת, מקדחה זוויתית, משייפת, מפתח בוקסות, פטיש חציבה, ווסת לחץ אוויר, משחזת ציר, מפתח רטיטה, אקדח אוויר, מנפח צמיגים, אקדח סיכות, אקדח מסמרים ועוד.

הכלים הידניים שצורת התפעול שלהם השתכללה עם השנים מאפשרת עבודה הרבה יותר קלה עם מוצרים בסיסיים כמו מספרי פח, בוקסות ומפתח בוקסות, מגרזות בגדלים שונים ומשמנות שונות. 

כדאי לנצל את העולם החדש שנפתח בפני האינסטלטורים כדי ליהנות מאביזרים חדשים ומשוכללים שחלקם עברו שינוי ניכר במהלך השנים כדי להקל על עבודתם הסיזיפית של האינסטלטורים העוסקים בכל הקשור לצנרת.