אינסטלטור בגובה – לטיפול בעיות אינסטלציה בגבהים

כחלק מתחזוק נכון של מבנה, נדרשות בו לעיתים גם תיקונים ובדיקות אינסטלציה. לפעמים תיתקלו בבעיות אינסטלציה שידרשו תיקון בגובה. ישנן חברות רבות המתמחות בבעיות אלו ועבודות של אינסטלטור בגובה.

חשוב לדעת כי לא כל אינסטלטור יכול לבצע עבודות אינסטלציה וצנרת בגובה, מכיוון שנדרש לזה רישיון עבודה בסנפלינג.

יהיו מקרים שהאינסטלטור ימליץ בהם על טיפול בגובה על ידי התקנת קונסטרוקציה, במקרים שונים החברה תשלח לכם אינסטלטור המומחה לעבודה בגובה ובסנפלינג.

ניסיון אינסטלטור בגובה

עבודת אינסטלציה בגובה דורשת ידע וניסיון מקצועי בתחום, האינסטלטור צריך להיות מצוייד, בציוד סנפלינג מקצועי, ציוד אינסטלציה ומכשור המתאים לעבודות בגובה, כמו כן עליו להיות בעל ניסיון בתחום עבודות בגובה.

בבתים פרטים אפילו כשהצנרת ממוקמת גבוה לא בהכרח תזדקקו לאינסטלטור בגובה, האינסטלטור יכול לפתור את הבעיה על ידי בניית קונסטרוקציה נמוכה, או באמצעות סולם להגיע לצנרת ולתקן את הדרוש תיקון.

אינסטלטור בגובה נצרך בעיקר בבניינים גבוהים בה לרוב הצנרת ממוקמת מחוץ לבניין, אז יש לבצע את העבודה, עם סנפלינג, מנופי סל או על ידי בניית קונסטרוקציה גבוהה.

מתי תצטרכו אינסטלטור בגובה

ישנן תיקונים רבים המזקיקים הזמנת אינסטלטור מומחה בעבודות גובה וסנפלינג. תיקון והתקנת מרזבים, אם נוצרה סתימה במרזב או שקיימת בה נזילה, אין מנוס מהזמנת אינסטלטור בגובה. כמו כן במקרה של פיצוץ צנרת בתשתיות הממוקמות מחוץ לבניין, כמו כן תיקוני והחלפת צנרת, איתור ותיקון נזילות בצנרת החיצונית. 

עבודות בגובה יכולות להתבצע גם עם מנוף, אבל אז השירות יעלה לכם יותר, מכיוון שיש לשלם למנוף על כל שעה. העבודה בסנפלינג לעומת זאת זולה יותר, כאשר האינסטלטור קושר עצמו ומשתלשל מהגג. אז גם איתור הבעיה נעשית בצורה מהירה יותר.