איפה למקם את תמונות לחדרי ילדים ואיך לשמור על כללי הבטיחות – רשימת עשה ואל תעשה לעיצוב חדרי תינוקות.

במידה ואתם מצפים לתינוק, אתם הולכים לבלות בחדר התינוק שעות רבות ולכן חשוב שהוא יהיה אחד המקומות הכי רגועים בבית. החדר צריך להיות רגוע, שליו, נוח ושמח. כדי שהוא יהיה כזה, אנחנו חייבים לדאוג קודם כל לבטיחות.

לפני עיצוב וסטיילינג, בטיחות קודמת לכל. חשוב לבדוק את כל ההמלצות הרלוונטיות של משרד הבריאות ובמידת הצורך מומלץ להתייעץ גם עם חברים שהם גם הורים טריים שעשו זאת כבר לפניכם. לדוגמא, המלצות לסביבת שינה בטוחה של התינוק, תוכלו למצוא כאן:
https://www.health.gov.il/Subjects/infants/care/Pages/SIDS.aspx 

אין לתלות דברים מעל עריסת התינוק או מעל שידת ההחתלה. כן גם לא תמונות לחדרי ילדים. יש לסדר את החדר בצורה כזו שהתמונות לא יהיו מעל ראש התינוק ויסכנו אותו. במקום זאת, ניתן להשתמש בעיצוב עדין שיכניס עניין וחום של מדבקות קיר או טפט על הקיר ואת התמונות לחדרי ילדים או המדפים למקם במקום אחר בחדר. 

חשוב גם לעצב עבור עצמנו! כן כן, אנחנו, ההורים הטריים הולכים לבלות שם שעות וחשוב שנרגיש בנוח ושנהנה מהחדר ולכן חשוב שנשקיע בעיצוב שגם אנחנו אוהבים ומתחברים אליו גם אם לעיתים הוא קצת ״בוגר״ ופחות ילדותי. החדר הוא לא רק עבור התינוק אלא גם בשבילנו.  מומלץ לבחור בצבעים שגורמים לנו להיות רגועים, קלילים נינוחים. ניתן לרכוש היום ברשת תמונות לחדרי ילדים עם איור בהזמנה אישית מהממות שעונות על ההגדרות הללו.

תמונות לחדרי ילדים (מתוך אתר יוניקיד)

רבים נוטים לזלזל בזה בהתחלה, אך תתפלאו כמה דבר חשוב. ריבוי של מקומות אחסון. בין אם מדובר בבגדים שמתחלפים מהר, חיתולים, מגבונים, צעצועים, בובות, תרופות, ספרים ועוד. מומלץ שיהיה בחדר ארון, שידת החתלה עם מקומות אחסון ומדפים לספרים.

מבחינת נוחות ובטיחות, מומלץ לא למקם את עריסת התינוק מתחת לחלון או לוילונות. בנוסף, מומלץ שהעריסה/מיטת תינוק תהיה קרובה ככל הניתן לדלת החדר – כדי שנוכל בפתיחה חלקית של הדלת להציץ ולראות שהכל בסדר איתו. זה יחסוך לנו מרחק הליכה גם ב״טיולי״ הלילה אל עבר התינוק.

בנוסף לריהוט ״מוקטן״ שמתאים לתינוק/ילד – חשוב שנדאג גם לריהוט עבורנו, למשל כורסת הנקה.

כורסת הנקה לאם. חשוב לדאוג גם לריהוט עבורנו (מתוך אייסטוק).