איך לעצב גן ילדים נכון?

הגעתם עם ילדכם אל הגן בו הוא ילמד בקרוב. כיצד הגן נראה במבט ראשון? מה הילד חושב על המקום? האם הוא מעוצב בצורה אטרקטיבית שתמשוך את תשומת ליבם של הילדים, או שמא זהו גן המשדר אווירה משעממת ודלה, גן ללא גירויים. אז איך לעצב חדר ילדים נכון?

עיצוב הוא שם המשחק

עיצוב גן ילדים איננו עניין של מה בכך, הרי הוא לא דומה כהוא זה לעיצוב דירות. לכן, על המעצב להיות בעל ניסיון רב בתחום עיצוב גני ילדים, מעצב העוקב אחר הטרנדים האחרונים בתחום עיצוב חדרי ילדים כמו סט שולחן וכסאות ילדים. בראש ובראשונה חשוב לתכנן בצורה נכונה את מרחב הגן.

בנוסף, יש לחשוב היטב היכן למקם את המטבח, עליו להיות בטיחותי לחלוטין, את חדרי השירותים, חדר מנוחה, ספרייה, וכל חלל אחר הנמצא בגן.

עיצוב חדשני וצבעוני

רצוי מאוד שעיצוב החללים יקלע בול לטעמם של הורים וילדים. למעט זאת, האווירה בגן צריכה להיות שמחה ותוססת, מקום אליו הילדים נהנים לבוא מידי בוקר. את הקירות לא משאירים ערומים, ניתן לצבוע את כל הגן באותו הצבע או להפריד בין החללים ולצבוע אותם בגוון שונה. רצוי שאלה יהיו צבעים המשרים רוגע. את הקירות ניתן כמובן לצפות עם טפטים מיוחדים לילדים, ולשלב בין הצבע לטפט.

מה עוד חשוב בגן?

יש למצוא את המקום בו ימוקמו השולחנות והכיסאות, כך שלא יפריעו לאף אחד. הן הכיסאות והן השולחנות מגיעים עם פינות מעוגלות ולא חדות, על מנת שילדים לא יפצעו. למראה אטרקטיבי עוד יותר, מקמו כמה פופים צבעוניים ברחבי הגן, ילדים אוהבים גם לשבת עליהם וגם לתפוס תנומה, או סתם להירגע. הבטיחו לילדים שלכם את הגן הכי מעוצב וטוב בשכונה!

נכתב בשיתוף עידן אל גני