הכל על תהליך השבחת זרע

תהליך השבחת זרע רלוונטי לגברים עם ספירת זרע נמוכה, אך הוא רלוונטי גם לזוגות בהם האישה סובלת מבעיות ביוץ ומקבלת טיפול הורמונלי להגברת הזקיקים והביציות, וגם לזוגות שעונים על ההגדרה של אי פריון בלי מוסבר. מדובר על תהליך חשוב שכאשר הוא מתבצע בצורה הטובה ביותר הוא יכול לסייע לזוג שאיננו מצליח להיכנס להריון לעשות זאת באמצעות הטיפולים השונים העומדים על הפרק.

איך נקבעת האיכות של הזרע?

איכות הזרע נקבעת בהתאם לשלושה פרמטרים: ריכוז כאשר בין 15-20 מיליון זרעונים במיליליטר יעידו על ערכים תקינים, תנועתיות כאשר שיעור התנועה התקין של הזרעונים צריך להיות גדול מ40 או 50 אחוזים, צורת התאים אשר מהווה פרמטר שלא קל לקבוע. יש שיטות שונות להערכה אשר אין שיטה אחת אשר מוסכמת על כולם. השבחת זרע תעשה בעיקר אצל גברים עם ספירת זרע נמוכה, היכולה לבוא לידי ביטוי באחד מהפרמטרים שהוזכרו לעיל או אפילו בשניים או שלושה מהן.

כיצד מתבצע תהליך ההשבחה?

לצורך תהליך ההשבחה על הגבר לפלוט זרע לתוך כוסית ולהביא את הדגימה למעבדה תוך שעה. בשלב הראשוני בודקים את איכות הזרע בהתאם לפרמטרים שהוזכרו לעיל ובהמשך מעבירים את הדגימה במסננת ביוכימית אשר גורמת לזרעים הפחות טובים להישאר למעלה ולזרעים היותר טובים לרדת למטה כך שבסופו של דבר מקבלים את הזרעים המהירים בריכוז הגבוה ביותר. בסיום התהליך מוסיפים לתאי הזרע תמיסה בשם מדיום אשר מוחדרת למבחנה כך שבתהליך ההזרעה לאישה היא תוחדר באמצעות צינורית לחלל הרחם.

על מנת שאחוזי ההצלחה של תהליך ההשבחה יהיו גבוהים, חשוב מאוד לבחור במומחה לפריון שיסייע לכם לבצע את ההליך בצורה הטובה ביותר וכן לשלוח את דגימת הזרע למעבדה הטובה ביותר בתחום, כמו למשל מעבדת גבריאל!