איך לבחור תפילין לבר מצווה?

בר מצווה זה לא רק יום של אירוע, כיבוד וחברים. המהות האמיתית של היום הזה הוא יום של קדושה ושל קבלת עול תורה ומצוות. אחת המצוות המיוחדות שכל נער מצוות מתחיל לקיים לקראת הבר מצווה היא מצוות תפילין. תפילין הינה מצווה מיוחדת המבטאת את הקשר בין כל יהודי לאביו שבשמים. וכולנו תקווה שהתפילין שנרכשים לנער המצוות ילוו אותו לאורך שנים של תפילה והנחה בכל יום מימות החול. את התפילין לקראת הבר מצווה צריך לבחור נכון. כיוון שהמצווה הזו חשובה מאוד, והנער צריך זוג תפילין כשרות או אפילו תפילין מהודרות, על מנת שהוא יוכל לקיים את המצווה כראוי.

התפילין – הלכה והידורים

יש לדעת כי תפילין כשרות אלו תפילין שמכינים אותם על פי כל פרטי ההלכה הנוגעים למצווה זו. יש להבחין בין הלכות שמגדירות מהן בכלל תפילין, לבין הידורים שמוסיפים יתרון לזוג התפילין. כמובן שאם אנחנו קונים תפילין אנחנו חייבים להיות בטוחים שמדובר על זוג תפילין כשר כהלכה. כך שאפשר אכן לקיים את המצווה בשלימות. ומעבר לכך, אם אנחנו רוצים להשקיע מעבר לכך, נוכל להדר ולבחור הידורים מסוימים שמהווים תוספת של רשות למצוות התפילין.

המחיר של התפילין

נזכור כי תשמישי קדושה אלו מוצרים שעוברים תהליכי ייצור קפדניים, ומושקעים בתהליכים משאבים רבים וגם זמן לא מעט. הדבר משפיע על עלויות המוצר. כמו כן יש לציין כי ככל שהתפילין מהודרים יותר, כמו לדוגמה תפילין גסות, כך גם המחיר יהיה יקר יותר. לכן נכון לבחון את האופציות, ללמוד מעט על הכשרות ועל הלכות הבסיס, או לחילופין להתייעץ עם מישהו שמבין במצווה ובהלכותיה. כך נוכל להיות בטוחים שאנחנו רוכשים לבחור הבר מצווה תפילין כשרות ואפילו מהודרות. והעיקר – הוא יוכל לקיים את מצוות התפילין כהלכה.