איך להימנע מאבנים בכליות

אנשים רבים סובלים מכאבים עזים וחדים באזור המותניים עם הקרנות לאזור המפשעות בעקבות היווצרותם של אבנים בכליות. אבנים אלה נוצרות ממצבור של מינרלים אשר בתנאים מסוימים הופכים לאבנים של ממש. ישנן אבנים בשלל גדלים שונים אשר עלולות ליצור לא מעט בעיות בריאותיות באזור זה. הסיכון המרכזי שאבנים אלה יוצרות הוא פגיעה בתפקוד הכליות. 

אך כיום בעזרת לא מעט דרכי התמודדות עם הבעיה ניתן להתמודד ואף להגיע למצב של מניעת אבנים בכליות על ידי ריסוקן בקלות רבה. אם עד לפני מספר שנים הייתם נדרשים לעבור ניתוח ארוך ולא פשוט, הרי לכם שכיום ניתן להתמודד עם האבנים אף ללא הרדמה כלל. 

מספר נקודות שחשוב שתכירו במטרה למנוע את היווצרותן של אבנים בכליות

אז כיצד תצליחו למנוע את הופעתם של האבנים בכליות אתם שואלים? אז ראשית, קיימת חשיבות רבה לכמות המים שאתם שותים בכל יום. אחד הגורמים המרכזיים להיווצרותן של אבנים בכליות זה חוסרים גדולים בנוזלים בתנאי מזג אוויר חמים. על כן חשוב מאוד להקפיד לשתות לא מעט מים בכל יום כאשר המצב האידיאלי הוא הפרשת שתן של כמה ליטרים בכל יום. התמדה על שתיה מרובה יכולה למנוע את היווצרותם של אבנים בכליות בעשרות אחוזים.

הקפידו לשתות לא מעט מים

נוסף על כך, במטרה למנוע את היווצרות האבנים בכליות, חשוב לשנות תזונה ולהפחית בחלבון מהחי ובצריכת מלחים, קראו עוד בלינק. שינוי משמעותי בתזונה שלכם יכול להביא להורדה משמעותית של הסיכויים שתחוו אבנים בכליות. אנשים רבים מתמודדים עם הבעיה על ידי שינוי הרגלי התזונה ועל ידי כך מונעים את היווצרותם החוזרת של האבנים בכליות.

שינוי בהרגלי התזונה 

מעבר לכך, חשוב לוודא שאתם לא צורכים תרופות שונות אשר מעודדות את היווצרותם של אבנים בכליות. ישנן מעט מאוד תרופות המעודדות את ההיווצרות אך בכל זאת, קיימת חשיבות לבדוק היטב שגורם היווצרותם הוא אינו צריכת תרופות מסויימות. ישנן עוד לא מעט דרכים למנוע את היווצרותן של אבנים בכליות, כל שעליכם לעשות זה להישמע להנחיות הרפואיות וכך תצליחו להבטיח כמעט לחלוטין את מניעת התופעה.