כך תמדדו את כלבכם ותתאימו לו מלונה

לא מעט אנשים בוחרים להשקיע במלונה איכותית לכלב שלהם, על מנת לאפשר לו את איכות החיים הגבוהה ביותר. יש להבין כי רוב הכלבים יעדיפו לבלות את הזמן שלהם בחצר, היות ובחוץ יש הרבה יותר גירויים מעניינים מאשר בבית. הכלב יכול לרוץ, לקפוץ ולשחק עם הצעצועים שלו, תוך כדי הנאה מהרוח, השמש והציפורים. אך על מנת להבטיח לכלב הגנה מלאה מכל פגעי מזג האוויר, יש צורך לרכוש עבורו מלונה ברמה הגבוהה ביותר. המלונה חייבת להבטיח לכלב הגנה מלאה מפני הגשם וקרני השמש הלוהטות. היא אמורה להוות את המקום הבטוח של הכלב, היות ורוב הכלבים יעדיפו לשהות במלונה מתוך אינסטינקט בסיסי.

כיצד להתאים מלונה לכלב שלכם?

חשוב להבין כי ניתן היום למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של מלונות, חלקן איכותיות ויקרות יותר, בעוד מלונות אחרות יהיו פשוטות וזולות יותר. כל אחד חייב לבחור במלונה המתאימה ביותר לתקציב שלו, לצרכים שלו וכמובן לגודל של הכלב שלו. המלונה חייבת להיות מרווחת מספיק, על מנת שהכלב ירגיש בה בנוח. מלונה קטנה מידי תמנע מהכלב את היכולת לשהות בה לאורך זמן, ולכן אינה מהווה בחירה מומלצת. יש צורך למדוד את האורך והגובה של הכלב, על מנת להעריך את גודל המלונה המתאים ביותר עבורו. יש למדוד את אורך הכלב בעמידה, מקצה האף שלו ועד לקצה הזנב, ואז להוסיף עוד 10 ס"מ לתוצאה. על מנת למדוד את הגובה של הכלב, יש להעביר מטר מהרצפה ועד קצה הראש שלו.

לסיכום, מלונה לכלב אמורה לאפשר בידוד תרמי ולהיות מוגבהת מהרצפה, על מנת למנוע חדירה של מי הגשמים. כמו כן, המלונה חייבת להכיל תעלות ניקוז וגג אטום, שיגן על הכלב מפני הגשם.