קונסטרוקטור

כבר מימי קדם, בנו אנשים את בתיהם בצורות שונות, והתאימו אותם לפי צורכי המשפחה והסביבה. כל בנייה, בדרך כלל, מתבצעת בשלבים שונים, כך שעל כל תוכנית יושב איש מקצוע מסוים ומנתח את המצב. ומה עושה קונסטרקטור? נבדוק במאמר זה.

קונסטרוקטור – לא מה שחשבתם

קונסטרוקטור, יכול לשמש במגוון רחב של תחומים. ברוב הקרים, איש מקצוע זה מתעסק בצורה שבו המבנה יישב או בכמות החומר אותו תצטרכו כדי לבנות בניין או מבנה כזה או אחר. כמובן שיש עוד סיבות רבות, מדוע עליכם לבחור בקונסטרוקטור מקצוען.

היכן עובדים מהנדסים מבניים?

מהנדסי מבנים, מטפלים בפרויקטים אם בעליהם מתכנן לשנות את השימוש בבניין, להכניס עוד קומות לבניין או להוסיף הרחבה משמעותית לבניין. חשוב מאוד להבין כי החדרת שינויים בכל אלמנט מבני ללא התייעצות עם מהנדס מקצועי, עלולה לגרום לפגיעה קשה במבנה ובמקרים מסוימים – לקריסה חלקית או רחבה של הבניין.

מהנדסים ברמה גבוהה

מהנדסי מבנים נצרכים גם הם, אם קיים נזק למבנה עקב שריפה, קורוזיה, הידרדרות סביבתית, פגיעה או בלאי, העלולים לגרום לאובדן כושר העבודה ולהוות איום על ביטחון הציבור. 

כאשר יוצרים קשר עם מהנדס מבנה לצורך הערכה של בניין קיים, הם יבדקו מבחינה ויזואלית את המבנה ויקבעו את תקינות המבנה של אלמנטים נושאי העומס, חששות פוטנציאליים לגבי בטיחות הדיירים, יציעו טכניקות תיקון וימליצו על פרטים מבניים להחזרת המבנה בתנאים המקוריים שלו, כדי לעמוד בעומסים המופעלים עליו.

האם אדריכלים ומהנדסים אותו הדבר?

גם לאדריכלים וגם למהנדסים, תפקידים חשובים בעולם של פתרונות הנדסה ובטיחות, אך שונים בתכנון הבניין. בעוד מהנדס אחראי על הפן הבסיסי והשלדי של הבניין, אדריכל עוסק יותר בנראות, כיווני אוויר ותכונות חזותיות אחרות.