קניית בשמים באינטרנט – יותר זול?

עולם השיווק האינטרנטי הופך מיום ליום רלוונטי לקהל רחב יותר של צרכנים: ללא הצורך לצאת מהבית והאפשרות לבצע את הרכישה דרך האינטרנט, המוצרים הופכים לנגישים לפלח שוק רחב יותר ובכך מביאים את החנויות ורשתות הפארם השונות ממש "עד לבית הלקוח". השאלה העיקרית שנשאלת היא – האם בתנאים אלו אכן ניתן לראות גם הוזלה משמעותית במחירי מוצרים שונים מרשתות הפארם, כגון בשמים למיניהם?

חיסכון בעלויות  – הלקוח מרוויח

האפשרות לרכישה דרך האינטרנט פותחת למעשה את האפשרות למשלוח המוצרים לבתי הלקוחות ללא עלויות שונות של שינוע וכן בחיסכון בעלויות שיווק ברשתות. כאשר עלויות אלו נחסכות, ללקוח ישנה אפשרות לקבל את המוצר במחירו הגולמי, ללא העלויות השונות, ובכך להרוויח מוצר איכותי במחיר זול באופן משמעותי.

גם בעולם הבשמים, מוצר שנחשב יוקרתי ולרוב יחסית יקר יותר משאר המוצרים ברשתות הפארם, ניתן למצוא רשתות המציעות בשמים איכותיים ובשמים של מותגים מובילים במחירים נמוכים באופן ניכר מבשמים בחנויות הרגילות של רשתות הפארם.

בכך, למעשה, רשת הפארם אינה נצרכת לעלויות השכרה או רכישת מבנה וכן חוסכת בעלויות שינוע והסעת המוצרים וכך יכולה להציע ללקוח מוצרים מוזלים בצורה משמעותית.

אבל איך ניתן לבחור?

כמובן, אם הלקוח עדיין לא בחר את הבושם שהוא מעוניין לרכוש – כנראה שיצטרך לצעוד אל חנות הפארם הקרובה לביתו ולרחרח בין הבשמים במקום.. כשיגיע להחלטה – יוכל לגשת לאתר ולרכוש דרכו את הבושם שבחר. לחילופין, מי שמעדיף מותג של בושם כזה או אחר מניסיון והיכרות, יוכל לבחור ישירות דרך אתר ההזמנות ולרכוש.

לסיכום

האפשרות לבחור בשמים לאשה דרך האינטרנט מוזילה באופן משמעותי את עלויות המעבר מהחברה המשווקת ועד לבית הלקוח, כאשר לחברה המשווקת אין צורך להוציא סכומי תשלום על שינוע המוצרים או סידורם במדפי הרשת.

מי שאינו בטוח לגביי העדפתו, יוכל לקפוץ לרשת הפארם הקרובה לביתו ולהכיר את הריחות של הבשמים והמותגים השונים. כאשר יהיה בטוח בהחלטתו, יוכל להיכנס לאתר שבו מוכרים בשמים וגם צמחי מרפא ולרכוש את הבושם במחיר משתלם, ולבחור בין שליח או איסוף המוצר מהדואר.