מהו טיפול ביהביוריסטי להרטבת לילה? ד"ר קובי שגיא ד"ר טל שגיא עןנים

הרטבת לילה היא אחת התופעות שכמעט כל הורה מוצא את עצמו מתחבט איך וכיצד להתייחס אליו, פותח ד"ר קובי שגיא. בעוד שחלק די גדול של ילדים או אפילו פעוטות מצליחים להיגמל מהרטבת לילה יחד עם הגמילה מחיתול ביום, ישנם עדיין ילדים רבים אשר ממשיכים להרטיב בלילה. אז אם מדובר בילדים קטנים, אין כל מניעה מהלבשת חיתול ובכך לפחות לפתור את הבעיה של אי הנעימות הכרוכה בהרטבה של המיטה, הפיג'מה וכל מה שכרוך בכך. אך ברור שהחיתול אינו פותר את הרטבת הלילה. 

הגיע הזמן להיגמל מהרטבת לילה

כאשר הילד מגיע לגיל שלוש הוא כבר לא רוצה את החיתול. הוא מרגיש גדול והחיתול 'מעליב' אותו. אך מה לעשות שההרטבה עדיין נמשכת למרות הבושה של הילד? כאן אנחנו יכולים להכניס גורמים טיפוליים אשר יסייעו לילד להיגמל לגמרי מהרטבת הלילה.

אך חשוב לדעת מציין ד"ר קובי שגיא כי רוב רובם של המטפלים בהרטבת לילה אינם ממהרים להציע את הטיפול בילדים צעירים מידי. למעשה עד גיל חמש, עדיין נוטים כמעט כל המטפלים והרופאים שלא להתערב. כי נהוג לחשוב כי הזמן הוא גורם מכריע בנושא הזה ואכן, רוב רובם של הילדים יצליחו להיגמל בכוחות עצמם עם הזמן עד שבגיל חמש הם כבר יהיו יבשים ללא כל התערבות. בפועל אנחנו יודעים כי גם אחר כך, לא תמיד חייבים את העזרה המקצועית וילדים רבים נגמלים מעט אחר כך גם כן ללא כל התערבות חיצונית.

טיול ביהביוריסטי על ידי ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא

ד"ר קובי שגיא עושה שימוש באמצעות טיפולים התנהגותיים. הטיפול מבוסס על הגישה הביהביוריסטית. הטיפול מתבצע על ידי פעמונית אשר אותו מצמידים לבגדיו של הילד כאשר זה מצלצל מיד לאחר שהילד מרטיב. כך נוצרת התניה המובילה לכך כי הילד יהיה יבש.