האם שטיחים זולים הם שטיחים לא איכותיים? לא בהכרח!

שטיח – פריט שימושי בבתי מגורים, משרדים ובבתי עסק. לשטיח יש תפקיד חשוב בכל מקום בו הוא פרוס, והוא פופולארי ומבוקש בקרב רבים. אמנם יש סטיגמה מסוימת שטוענת בעקשנות ששטיח טוב ואיכותי הינו שטיח שגם המחיר שלו יהיה יקר ומשמעותי. אבל לא בטוח שהטענה הזו צודקת. כיום ניתן להשיג מגוון רחב של מוצרים ואביזרים ברמת איכות טובה מאוד, וזאת במחיר סביר והגיוני מאוד גם כשמדובר בשטיח, הכירו את שטיחי ירושלים בכתובת זו.

מהו שטיח זול?

מחיר של שטיח מושפע כמובן מרמת האיכות שלו. וזאת מכיוון שחומר הגלם ממנו ייצרו את השטיח כמו גם תהליכי הייצור וההשקעה בשטיח משפיעים באופן ישיר על מחיר השטיח. אבל מצד שני יש אפשרות למצוא שטיחים זולים טובים ברמת איכות גבוהה שהמחיר שלהם אינו יקר. בהחלט ייתכן שיהיה על הלקוח להתפשר על העיצוב, על הצבע או על הגודל, אבל מבחינת האיכות הוא יוכל לקבל לידיו שטיח איכותי. למען האמת איכות המוצר הוא פרמטר בעל חשיבות רבה. כי גם אם נוותר על מראה מושלם או על עיצוב עכשווי, לא נכון לוותר על איכות.

על שטיח שהוא לא איכותי

כי כאשר רוכשים שטיח לא איכותי, הקניה הופכת להיות נקודת יציאה למסע שסופו לא ידוע. מהר מאוד עשוי השטיח לצבור נזקים, להתמלא בכתמים, לדהות או לאבד את המראה הראשוני שלו מכל בחינה אחרת. ואז הקונה מוצא את עצמו מאוכזב. הוא שילם, אמנם מחיר נמוך יחסית, אבל שילם על השטיח. והנה מהר מידי יצא השטיח מכלל שימוש. הוא אינו תורם שמץ של יופי למקום והוא אינו מאפשר ניקוי וטיפול. אכן, איכות של שטיח הוא ערך שלא מוותרים עליו. ויש אפשרות למצוא שטיחים איכותיים במחיר לא גבוה.