בידוד אקוסטי – האם מתאים בכל חדר?

בידור אקוסטי חייב שיהיה בכל מקום. לכל ארגון ומוסד, בית ועבודה, נחמד שיש בה כלי נגינה אשר ינעים אז הזמן שכה רב שמתבזבז על פטפוט ושעמום. גיטרה אקוסטית למשל, היא כלי שיכול לתת את הטון בכל הקשור לבידור קבוצתי

בידוד אקוסטי – האם מתאים בכל חדר?

בידוד אקוסטי יתאים כמעט בכל מצב ביום יום. גיטרה אקוסטית וכל כלי אקוסטי אשר צליליו מושכים ומרתקים ויתאימו תמיד לזמנים בהם קיים שעמום מה אצל מי מהנמצאים בחדר ודבר זה יכול להרים את רוחם של השומעים את צליליו

בידור אקוסטי – אפשר בכל חדר?

בידוד אקוסטי יכול להיות בחדר המבודד רעשים כדי שצליליו יבואו בצורה נוחה ונשמעת. בידור אקוסטי, בדרך כלל בדובר בכלי ממכלול כלים שנשמע טוב בחדר המיועד להבטיח נוחות צליל לדיירים בו. ניהול האקוסטיקה של סביבה בנויה, בהגדרתה הפשוטה ביותר, נעשה על ידי חסימת קול או ספיגה (דוגמא אחת היא קיר מחסום קול עם בידוד אקוסטי בפנים).

תוכניות עיצוב הבית והבניין האקוסטיות ביותר כוללות שילוב של שתיהן להפחתת העברת צליל ישיר לא רצוי מהמקור המנגן. כשמדובר בחסימה של צליל פנים, החומרים שנבחרו לתמוך ביעדי האקוסטיקה חשובים לא פחות מעיצוב החלל עצמו.

מה זה בידור קולי?

בעוד ש"חסימה" לקול, היא המונח הנפוץ יותר, בידוד קול הוא היכולת לחסום העברת קול מחדר או אזור לחדר אחר (בין המקור למקלט). יתכן ויהיה צורך בכך במקרים בהם החדר נמצא בקומה העליונה או ממש בסמוך.

חסימה (בידוד קול) מתרחשת כאשר ההד והצלילים יוצאים מחומרים קשיחים ו"משתקפים" במרחב, בין אם על התקרה, הקירות או המחיצות, החלונות או הרצפה.

כיצד להשתמש בחוסמי קול?

הקליטה הטובה של הקול, מתאפשרת כאשר לחומר יכולת לספוג את הצליל ולהרטיב אותו. לרוב משתמשים בחומרים רכים יותר, כגון שטיחים, לוחות בד או אריחי תקרה מחוררים.

הגישה העיצובית שיש לקחת בחשבון לצורך פתרונות עבור בידוד קול היא הפרדת (או ניתוק) של חומרי הרכבה כדי לעצור את העברת אנרגיית הקול.