5 טיפים לרכיבה בטוחה על אופניים חשמליים

הרכיבה על אופניים חשמליים, יכולה להיות משימה מסוכנת, אם לא מקשיבים לכללי הנהיגה והדרך ואם מסתכנים בנהיגה על כלי רכב לא בטיחותיים ובטוחים. ועל כן, כדי לעלות על אופניים חשמליים ולחזור הביתה בשלום, אתם רוצים לעקוב אחרי חמשת הטיפים הבאים, אותם אספנו לכם מפי מומחים בתחום הנהיגה.

טיפים מנצחים לנהיגה בטיחותית

  1. הכירו את תנאי הדרך – אם זו היא הפעם הראשונה שבה אתם נוסעים בדרך, קחו את הזמן להכיר את תנאי הכביש, המדרכה או שביל האופניים עליו אתם רוכבים. גם אם יש לכם ניסיון בנהיגה, המכשולים הקטנים לאורך הדרך, עשויים להציב אתכם בסיכון מסוים אותו אתם רוצים למנוע.
  2. השתמשו בכלי תחבורה בטיחותיים – רק כלי רכב או נהיגה שעברו את הביקורת של משרד התחבורה, יכולים לעלות על הכביש בראש שקט.
  3. תחזוקה – גם אם קניתם כלי תחבורה חדש, אין זה מבטיח לכם נהיגה בטוחה לאורך שנים. חשוב לבצע פעולות תחזוקה אצל ווילטק, (גם לאופניים חשמליות), באופן קבוע, כדי להיות בטוחים מעל לכל ספק, שאתם נוהגים על כלי בטיחותי.
  4. נהיגה במקומות הנכונים – אף פעם אל תנסו להתחכם עם חוקי התנועה. הכביש הוא מקום מסוכן ואתם רוצים לחזור הביתה בשלום. ולכן, נהיגה על אופניים חשמליות מתרחשת רק על השביל אופניים או על הכביש.
  5. חבשו קסדה – זה הוא החוק. אבל מעבר לכך, קסדה, היא השיטה הכי בטוחה שיש לנו כיום, לשמור על המוח מפני פגיעות ראש מסוכנות במהלך תאונות דרכים. כך שגם אם חוויתם תאונה, ואתם נמצאים בסיטואציה מסוכנת, סביר להניח שהקסדה תצמצם את הסיכון לפגיעה משמעותית יותר ואף תצליח להציל חיים במקרים מסוימים.