4 טיפים לבחירת שטיח לחדר השינה

חדר השינה הוא חדר סולידי ואינטימי ולכן ברוב המקרים גם הגוונים של הריהוט, צבעי הקירות והווילונות הם בהירים ויוצרים אווירה נעימה.

טיפים לבחירת שטיח לחדר השינה 

החשיבה הראשונית היא אם לרכוש שטיח גדול אשר יונח מתחת לכל המיטה ויקיף אותה, בכל פעם שיתבצע ניקיון בחדר יהיה צורך להוציא את השטיח ולהרים את המיטה הכבדה. או לחלופין שטיח עגול קטן אשר יונח בקדמת המיטה ושני שטיחונים קטנים בצדי המיטה כדי שיהיה נעים לרדת מהמיטה ולהניח את הרגלים על שטיח קטן ולא על הרצפה הקרה. זוהי אופציה הרבה יותר פרקטית עבור בני הזוג ולכן היא זו שמומלצת. 

סוג השטיח יכול היות עבה בעל סיבים ארוכים וגמישים אשר יוצר דריכה מושלמת על השטיח בכל פעם שיורדים מהמיטה הזוגית. אופציה אחרת היא שטיח דק אשר בעת הדריכה חשים ברצפה, כיוון שההבדל אינו תהומי. ההמלצה היא לרכוש שטיח שאגי עבה ולהתפנק בעובדה שמדובר בשטיח רך ושמיימי.

נראותו של השטיח 

אפשר לבחור שטיח בעל גוון אחיד כמו לבן, אפור או חום בהיר, בהתאמה לגווני הרהיטים. המגמה היא לשבור את הקו האחיד של הריהוט ולרכוש שטיח אשר משתלב עם הגוונים הקיימים כמו לדוגמה שטיח בהיר שיש עליו כתמי צבע חומים או צהובים וכך נוצרת הרמוניה נפלאה עם כל המרחב, או שטיח בעל ציורים יפהפיים ועדינים בכמה צבעים.

עיצובו של חדר השינה הוא חלק מכלל הנראות של הבית ולכן יש לחשוב על חוט מקשר בינו לבין החדרים הסמוכים כך שהוא לא יהיה בולט מדי, או שונה לחלוטין. מדובר בגוונים או רעיונות דומים, ווילונות תואמים וציוד משלים, אשר מזכיר את הציוד הקיים בחדר הסמוך. 

אולי יעניין אותך גם שטיח טלאים