קורס קריינות לימודים ששווה לבדוק

בקורס קריינות עוברים התלמידים הכשרה למגוון נרחב של תחומי עבודה בעולם התקשורת. זה מתחיל בקריינות רדיו, הגשת תוכניות, קריינות אינטרנט, פרסומות, ועד לתעסוקה בטלוויזיה.

המגישים והקריינים הגדולים שכולנו מכירים ובטוחים שהם "נולדו שם" – הינם בוגרים של קורס מעין זה.

וגם אם אתם מודעים למתנה בה חנן אתכם האלוקים, והקול הרדיופוני שלכם הוא אחד הטובים ששמעתם אי פעם – בלי הכשרה ממוקדת קשה מאוד להשתלב בתעשיה.

כן, אני רוצה להיות קריין רדיו!

אז איך מתחילים? בוחרים אחד ממסגרות הלימודים שמציעות קורס קריינות.

חשוב לבדוק את התנאים שבית הספר מציע, בדקו מי הם המרצים שמעבירים את הקורס, בררו איך מתבצעות שעות התרגול המעשי והתרשמו מאולפן ההקלטות.

אחרי שקבלתם החלטה ובחרתם לכם מקום לימודים – אתם תצטרכו לעבור ראיון אישי קצר, ובנוסף – מבחן שיבחן את הקול שלכם ואת הפוטנציאל הגלום בו.

במידה ותעברו את המבחן הזה בהצלחה – אתם בפתחו של מסע באורך של מספר חודשים, בו תכירו ותחוו את שלל תחומי הלימוד: פיתוח קול, שליטה בגוון הקול, הגשה קלה, נשימה נכונה, אינוטנציה, דיקציה, התמודדות עם טקסטים ועוד. 

את הקורס עוברים כל התלמידים, ובסופו אין מבחן.

כמה עולה התענוג?

עלותו של קורס קריינות נעה בין 2000 ש"ח עד לכ- 4000 ש"ח, סכום פעוט יחסית, שיחזור אליכם בקלות בתוך זמן קצר.

כמובן, שמוסד שמכבד את עצמו יאפשר לכם חלוקת תשלומים נוחה והוגנת.

נקודה נוספת שחשוב שתדעו: מכיוון שהלימודים נערכים רק במשך מספר זניח של שעות שבועיות – תוכלו לשלב במקביל ללימודים גם עבודה צדדית מכניסה.

ואיך מתפרנסים מזה?

מי שטוב בזה – עובד, והרבה. וכן, השוק הזה מכניס כסף טוב מאוד. ישנן אפשרויות קידום נהדרות ומהירות, והטובים ביותר מוצאים את עצמם מהר מאוד כאושיות של ממש.

אז אפשר להיכנס דרך קריינות לעסקים, ומשם להמשיך לכיוון תעשיית הרדיו בקריינות חדשות.

אפשרי גם להתמקד דווקא בעולם המיתוג והשיווק, ולעבוד בתחום של קריינות מסחרית: סרטי תדמית פרסומיים בטלוויזיה או באינטרנט, כמו גם פרסומות.

זה הקול.