מיגון חדר פנימי

העולם שסביבנו משתנה ללא הרף, ומאתגר את כולנו למצוא פתרונות מתאימים לבעיות שצצות. במקרים מסוימים מענה נכון עשוי להיות ההבדל בין חיים למוות, ובמיוחד זהו המצב שנוצר כשהעורף הפך לחזית – מגמה שניתן היה לזהות כבר ב-1991 עם מלחמת המפרץ, התעצמה במהלך מלחמת לבנון ה-II ב-2006 וכמובן באה לידי ביטוי מובהק בכל סבב לחימה מול חמאס. על-מנת לקיים שגרת חיים סבירה גם תחת מתקפות טילים מסוגים שונים – וכדאי לזכור שאין אזור בארץ שלא נמצא בטווח הירי של חמאס וחיזבאללה – נדרש מיגון אפקטיבי של מרחבי המגורים שלנו, ובפרט כדאי לשקול להפוך חדר פנימי למקום בטוח באמת.

היתרונות של מיגון חדר פנימי

מיגון חדר פנימי הוא חלופה לאופציה שעד לפני שנים נתפשה כפתרון האולטימטיבי: הוספת ממ"ד כחלק מפרויקט תמ"א 38. תוכנית המתאר הארצית השאפתנית אמנם אפשרה לבעלי דירות במקומות מסוימים לשדרג את הנכס שלהם, אבל בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות מערימות קשיים על הגבהת בניינים קיימים, וממילא יש ישובים רבים שבהם הכדאיות הכלכלית של התחדשות עירונית נמוכה יחסית.

היתרון העיקרי של מיגון חדרים פנימיים הוא שאין צורך בהסכמת כל השכנים וגם אין צורך לקבל היתר מהרשות המקומית. עוד יתרון משמעותי הוא האפשרות ליצור מרחב בטוח תוך זמן קצר מאוד – כך שלסבב הלחימה הבא כבר תהיו ערוכים היטב.

מה כולל מיגון חדרים פנימיים?

ברוב רובם של המקרים מיגון חדר פנימי מתבצע על בסיס המפרט הטכני שקבע פיקוד העורף לממ"ד. יחד עם זאת ייתכנו כמובן גם צרכים ספציפיים אחרים וניתן לספק מענה מלא גם להם. הדגשים החשובים ביותר הם דלת עמידה גם להדף עוצמתי וגם לרסיסים, קירות בטון מזוין, נקודות חשמל, חיבור למערכת תקשורת, מערכת אוורור יעילה ופתיחת הדלת כלפי פנים. השטח המינימלי של חדרים מוגנים הוא 9 מ"ר.

חברת ג.ג. מערכות מיגון השלימה בהצלחה פרויקטים רבים בתחום וביניהם גם הפיכת חדרים פנימיים למרחבים בטוחים. בין השאר משתמשת החברה בפטנט רשום שמאפשר לשפר את המצב הקיים עם מיגון קל מפלדה שמבטיח רמת ביטחון גבוהה מאוד במחיר משתלם במיוחד.