כסאות גלגלים

כסאות גלגלים הם הרגליים של נכים ובעלי מוגבלויות שונות. ברוב המקרים, השימוש הוא בכיסא גלגלים רגיל או בעל הנעה חשמלית, אך קיימים גם כיסאות ייעודיים למצבים שונים וגם אפשרות לתוספות ספציפיות כדי להקל על צורך ונחיצות.

רבים מהמשתמשים בכיסאות גלגלים אינם מודעים לחידושים שונים בתחום זה ולכן חשוב שהם ייחשפו למידע כיוון לעיתים מדובר באביזרים פשוטים ויעילים מאד, שעושים עבורם את ההבדל בהתנהלות השוטפת. 

הסוגים של כסאות הגלגלים 

כיסאות הגלגלים הסטנדרטים מתאימים לרוב האוכלוסייה, יש מהם דגמים שמותאמים לילדים ולכן הם קטנים וצרים יותר.

בכיסאות הרגילים, אפשר לצרף במידת הצורך משענת גב, חגורת חיתול כדי שמי שיושב בכיסא לא ייפול, מדרך רגל, או מנוע עזר שיסייע במהלכי התנועה.

חלק מהכיסאות הם אקטיביים כדי לאפשר לנכים קלות תנועה. הכיסאות הללו קיימים בכמה מידות וגדלים ובהתאם לצורך רוכשים את הכיסא המתאים ביותר.

נכים רבים זקוקים לכיסאות גלגלים ממונעים שהם מתקפלים וזאת כדי להניח אותם ברכב כשהם נעים ממקום למקום, או אם הם טסים, אנשי הצוות יקפלו את הכיסא ויניחו אותו במטוס לאורך הטיסה ולאחר הנחיתה הכיסא יועבר אליהם כך שיוכלו לשבת עליו ולהמשיך בדרכם.

כיסאות גלגלים ממונעים 

מי שמסוגל להניע אביזרים משתמש בכיסא ממונע וכך הוא נע אתו לכל כיוון רצוי. הוא לומד עם הזמן כיצד להפעיל את האובייקטים השונים וכך הוא יכול לעצור או לנוע לכל כיוון רצוי. קיים גם כיסא ממונע שאפשר לקפל אותו לנוחות מירבית.

כיסאות ייעודיים 

קיימים באתר https://azarim.org.il/ גם טיולונים המתואמות לילדים גדולים יחסית הנעים בתוך העגלה מסיבות רפואיות, כיסא גלגלים אקטיבי ג'וניור וכיסא מיוחד המותאם לילדים קטנים מאד. גם כאן בחלק מהאופציות אפשר לקפל את כיסא הגלגלים.