הוספת ממ"ד לבית קיים – צעד חכם, פשוט ולעניין!

מנעו מעצמכם חרדה מיותרת

כל מי שחי בישראל מודע היטב למתרחש בה. כל מי שגר בדרום שומע לעיתים קרובות "צבע אדום" ומתכנס בבתים עד כדי סגירת מוסדות לימוד שנמצאים בסיכון ביטחוני בימים מסוימים. כולנו עדים לתהפוכות הביטחונית ולמרות הצבא החזק שלנו אנחנו נמצאים בסיכון, בפרט במקומות סיכון כמו יישובי הדרום ואף הצפון הרחוק. כדי לא להשתגע מפחד וכדי לא להיכנס למצבי חרדה מסוימים אפשר פשוט לפעול בקלות למען הוספת ממ"ד לבית קיים.

הפתרון הנחוץ והפשוט

אומנם בבתים חדשים כבר חלה חובת התקנה של ממ"ד, מה שמעלה אף את ערך הדירה כי כשרוצים למכור אותה ויש ממ"ד אפשר לעשות זאת בקלות ובמחיר שווה במיוחד, והשאלה הנשאלת היא מה לגבי אלו שיש להם דירות ישנות שלא היו בהן חובת התקנה של ממ"ד, שעברו מעל מספר שנים והם לא נמצאים בחובת הממ"ד? לאלו יש פתרון מהיר ומושלם – הוספת ממ"ד לבית קיים. כל כך נחוץ וכל כך פשוט.

איש מקצוע בלי לעגל פינות

לצורך הוספת ממ"ד לבית קיים צריך לחפש מהנדס שיתכנן עבורכם שלב אחר שלב את הממ"ד. יש חברות שמתמחות בכך, כך שאתם לא צריכים לעשות דבר, רק להניח להם לעשות את העבודה. מה שחשוב לדעת הוא שהמיגון הנחוץ הוא זה שפועל על פי התקנים המחמירים של פיקוד העורף, כמו שנאמר – אי אפשר לעגל פינות כאשר מדובר בביטחון האישי שלכם. לפני הכל, אתם צריכים להבין את נחיצות הממ"ד לביתכם. כך לא תצטרכו לחפש את המקלט הקרוב אם חלילה יהיה איום טילים באזורכם, וכיום אי אפשר לדעת היכן ומתי ינחת הטיל הבא.

תנאים ותקנים

הוספת ממ"ד לבית קיים דורש מבנה בהתאם לתקן והתאמת הבנייה לשטח נתון וכמובן אישור של פיקוד העורף. כדי להוסיף ממ"ד לבית צריך לפעול על פי התקנים הכוללים דלת הדף, חלון הדף, תשתיות מתאימות, חשמל וצנרת מתאימה, קירות בטון עבים וכדומה. העיקר שתהיו מודעים למה שנחוץ, את שאר העבודה השאירו לאיש המקצוע המיומן שיודע מה נחוץ למען הוספת ממ"ד לבית קיים. בהצלחה!