אנטי סאן

קרני השמש הינן בעלות סגולות רבות התורמות לאדם ולבריאותו. יחד עם זאת, יש ביניהן מסוכנות אשר צריך להתגונן בפניהן. ההגנה העיקרית היא, כמובן, בסביבה החיצונית אבל, נדרשת גם במבנים בהם יש חיפויי זכוכית שקופים. ציפוי אנטי סאן הינו ציפוי ייחודי המיושם על זגוגיות שקופות. ניתן לראות מבנים ציבוריים, עסקיים, מסחריים ואחרים שהינם בעלי קירות מסך, תקרות מזכוכית, חלונות רחבים הנפתחים אל הנוף והסביבה וכדומה. הארכיטקטורה המודרנית משתמשת רבות בזכוכית הנחשבת לחומר נאה, נעים למגע, ובעיקר, המאפשר מעבר אור. מבנה מחופה בזכוכית הינו נאה מאוד, נותן תחושת מרחב רבה לשוהים בו, ניתן לצפות לתוכו וממנו החוצה ועוד. חדירת קרני שמש יוצרת בעיה בטיחותית והציפוי מספק לה פתרון יעיל מאוד.

יתרונות

בדיקות שונות הראו שציפוי אנטי סאן מונע מעבר של 99% מקרני השמש המסוכנות. ידוע כי הקרניים העל סגוליות הן אלו העושות את הנזקים לעור, והן חזקות מאוד בשעות שבין עשר בבוקר לארבע אחרי הצהריים. בשעות אלו מספר השוהים במבנים השונים רב מאוד. קרניים ישירות או המגיעות באלכסון עלולות לפגוע בהם. הציפוי מגן גם על מכשירים שונים הרגישים לקרני השמש, מקטין קרינה סלולארית המגיעה מבחוץ, ובנוסף, מוריד את החום בחלל הפנימי. התוצאה היא חלל קריר יותר, ובנסיבות אלו, ניתן לצמצם את עצמת המזגן או להפסיקו כליל. כך, ניתן לחסוך אנרגיית חשמל וכסף, ועדיין, לקבל חלל נעים לשהייה.

יישום

את הציפוי ניתן ליישם על כל מבנה בעל חיפויי זכוכית חיצוניים, ואכן, ניתן לראות במרחב הציבורי תחנות רכבת, קניונים, מבנים ציבוריים ורפואיים, מגדלי משרדים ועוד בהם הוא קיים. העניין הוא, שהציפוי לא פוגם במראה המבנה, כי הוא, למעשה, בלתי נראה. יחד עם זאת, ניתן להזמין אותו במבחר צבעים, ובין היתר, כחלחל, אפרפר, אדמדם, תכלת ועוד. הגוונים השונים, לרוב, מוסיפים חן, עניין ורושם. כל בעל נכס יכול לבחור צבע המתאים למיתוג העסק שלו ולמטרותיו. חברה מקצועית  המבצעת ציפוי אנטי סאן מבצעת גם סוגי ציפוי אחרים לזכוכית למטרות מגוונות. מומלץ לקבל ממנה שירות בעת בנייה, שיפוצים ובנסיבות אחרות.