איך כותבים תכנית עסקית?

אז איך כותבים תוכנית עסקית מוצלחת- מדריך קצר ופשוט

תראו, אם להיות לגמרי כנים, לכתוב תוכנית עסקית מוצלחת ומסודרת אכן תעשה לכם קצת סדר ותתן לכם באמת איזה תוכנית פעולה, אך בפועל הדברים קצת שונים.

מי ש"טעם" כבר את עולם העסקים יודע כבר שלא משנה עד כמה התוכנית העסקית שלו הייתה מדהימה ועם איזה גוף חיצוני הוא עבד, יכולים להיות המון תרחישים לא מתוכננים בדרך שקשה מאוד להיערך אליהם בהתאם.

אז בכל אופן, תקחו את הדברים הללו בחשבון לפני שאתם מתחילים לעשות פעולות, תהיו מודעים אליהם ותתחילו לעשות.

איך כותבים תוכנית עסקית נכונה- מספר שלבים חשובים בדרך:

  • תהיו מומחים בתחומכם- תהיו בטוחים שלא משנה באיזה תחום בחרתם, גם אם מדובר בתחום הכי לא מוכר בעליל, סביר להניח שיש לכם מספיק מתחרים בשטח.

אם את רוצים שיהיה לכם יתרון מסויים על המתחרים שלכם, תהיו הכי טובים במה שאתם עושים ותעשו אותו ברמה הגבוהה ביותר שאתם יכולים.

  • בדקו אם יש מספיק נתח שוק- לפני שכותבים תוכנית עסקית כזו או אחרת, חשוב לוודא שיש מספיק "בשר" לתחום שלכם וששווה לכם בכלל להיכנס לשם מכלתחילה.
  • הכירו את המתחרים שלכם- לא פחות חשוב ואף אחד הדברים המרכזיים ביותר הוא להכיר את השחקנים הראשיים שמתחרים בכם, להתבונן בהם וללמוד מהם.

אחת הדרכים הטובות ביותר כדי להשתפר זה לראות מה האנשים שלמעלה בפסגה עושים ולעשות דברים דומים כי זה פשוט עובד!

  • תדעו לנהל תקציב נכון- מאוד חשוב לנהל את נושא הפיננסים נכון ולוודא שנשאר לכם רווח בסוף התהליך.

גם אם בהתחלה אתה נדרשים להשקיע ולהפסיד כספים, זה צריך להשתלם לכם כבר לאחר השנה-שנתיים הראשונות ואתם צריכים להתחיל להרוויח כי אחרת מה הטעם בלפתוח עסק?

אולי יעניין אותך גם סיוע בכתיבת עבודות גמר